Oleje a vosky

Furutjära® - Švédský borovicový olejový dehet

Jeden z nejstarších ochranných prostředků dřeva pro venkovní prostředí. Ideální k natírání domů, šindelových střech, plotů, saní a lodí. Tento dřevní olejnatý dehet se získává pyrolysou a pečlivou destilací borových oddenků bohatých na pryskyřici. Díky poměrně delší době schnutí, proniká hluboko do dřeva a tím mu dává dlouhotrvající ochranu proti povětrnostním vlivům. Furutjära může být ředěna terpentýnovým, nebo lněným olejem. Protože má silné kouřové aroma, doporučujeme používat pro venkovní účely.
názevcena Kčpočet
Furutjära, piniový dehet 1l. č. 705347 1 litr 405,-
Furutjära, piniový dehet 5l. č. 705349 5 litrů 1 735,-

Čistý pomerančový olej

Přírodní rozpouštědlo nízké viskozity je vyrobeno ze slupek sladkých pomerančů. Smícháním 10 – 20% s lněným, nebo tunkovým olejem se výrazně zlepší penetrace dřeva. V kombinaci s karnaubským, nebo včelím voskem můžete vytvořit pomocníka k ochraně, nebo čištění povrchu dřeva.
názevcena Kčpočet
Pomerančový olej 250 ml č.705277 380,-
Pomerančový olej 1000 ml č.705278 945,-

Sinensis® - Čínský kaméliový olej

Lisováním semen ze stromu kamélie se získává všestranný lehký olej, který se na Dálném Východě používá tisíce let. Kaméliový olej neobsahuje kyseliny, není těkavý a citlivý na pryskyřice. Je ideální na ochranu nářadí, nožů a zbraní proti korozi. Protože je 100% organického původu, hodí se také na konzervaci kuchyňských nožů, vyráběných z uhlíkaté oceli. Kaméliový olej je dokonce používaný v tradiční asijské kuchyni. Kaméliový olej se díky své nízké viskozitě velmi rychle vsakuje do dřeva. Jedno napuštění pomůže ochránit dřevo proti poškození z vlhkosti, nečistotě a UV paprskům. Je čistý, nezmění barvu dřeva, naopak zvýrazní jeho krásu.
názevcena Kčpočet
Sinensis čínský kameliový olej 100ml. č. 705280 skleněná láhev 175,-
Sinensis čínský kameliový olej 250ml. č. 705281 skleněná láhev 275,-
Sinensis čínský kameliový olej 1000 ml. č. 705282 plastová láhev 710,-

Lignea® - Čínský tunkový olej

Tunkový olej je také znám pod názvem „čínský dřevný olej“. 100% přírodní produkt se získává z ořechů tunkového stromu (aleurites fordii). Olej se velmi rychle vsakuje do dřeva a po vyschnutí ztvrdne. Povrch je matný, až hedvábně lesklý. Napuštěný povrch se stává dlouhodobě odolný proti vlhkosti. Povrch dřeva ošetřený tunkovým olejem si ponechá přirozenou krásu. Ochranný nátěr netmavne jako po aplikaci lněným olejem. Lignea je vhodný pro vnitřní i vnější aplikaci. Nábytek, ploty, podlahy, hudební nástroje, dřevěné hračky a dřevěné lodě. Dokonce některé části zdiva Velké čínské zdi byly během stavby natřeny tímto olejem. Lignea se aplikuje štětcem, nebo kouskem látky. Může být ředěn pravým terpentýnem, lněným, nebo kaméliovým olejem. Tento olej neobsahuje žádná chemická sušidla. V důsledku toho zasychá 1 – 3 dny a k úplnému vytvrdnutí dojde během tří týdnů. Závisí to též také na povrchu dřeva a jeho hustotě. Po zaschnutí je nátěr chemicky stabilní a neobsahuje žádné nebezpečné emise. Čistý tungový olej je relativně viskózní, jeho schopnost pronikat do dřeva se dá zvýšit naředěním čistým terpentýnovým olejem (max. 10 %), nebo pomerančovým olejem (max. 5%). Olej lze také před aplikací ohřát ve vodní lázni.
názevcena Kčpočet
Lignea čínský tungový olej 1l. č. 705286 1 litr 735,-
Lignea čínský tungový olej 5l. č. 705283 5 litrů 2 410,-

Karnaubský vosk

Listy karnaubské palmy pocházející z Brazílie vylučují šedožlutý ochranný vosk. Je znám pro svou tvrdost a vynikající fyziologické vlastnost. Karnaubský vosk se často přidává ke včelímu vosku, aby byl odolnější proti otěru a lesklejší. Také se používá k ochraně kovu proti korozi. Nabízený vosk není bělený. Bod tání je přibližně 90°C.

Doporučujeme leštící pastu:
karnaubský vos + včelí vosk + terpentýn v poměru 1 : 2 : 6
názevcena Kčpočet
Karnaubský vosk 0,5 Kg, č. 810009 0,5 kg vloček 475,-
Karnaubský vosk 1Kg, č. 810010 1,0 kg vloček 645,-

Včelí vosk

Tradiční prostředek k ochraně dřeva. Je příjemné vůně a vytváří na povrchu dřeva sametový lesk. Bod tání je cca 70°C. Smícháním s olejem, nebo alkoholem vznikne pasta, nebo tekutina vhodná k ochraně dřeva. Vosk je v granulích.
názevcena Kčpočet
Včelí vosk 0,5Kg, č. 810006 425,-
Včelí vosk 1,0Kg, č. 810007 690,-

DICK HolzBalsam - vosk pro ochranu dřeva

Skrz naskrz přírodní: Obsahuje vysoké procento včelího vosku.
HolzBalsam obsahuje čisté přírodní složky, které konzervují dřevo. Je bez chemických látek, derivátů minerálních olejů a aktivátorů sušení, sikativ. Ideální přírodní ochrana pro hračky, kuchyňské vybavení, soustruhované dřevěné předměty, dřevěný nábytek, dřevěné podlahy, vyřezávané předměty atd. Hodnotné látky z přírody zdůrazňují krásu dřevěného povrchu s hedvábným leskem a jsou příjemné na dotek

Nejenom že přísady, jako je včelí vosk, karnaubský vosk, lněný, tungový a oranžový olej chrání dřevěné povrchy, ale i příjemně voní. Snadno se roztírá také na korek, hladké kůže a kov pro ochranu před vlhkostí.
názevcena Kčpočet
Obsah 300 g. 705350 635,-

Kirjes ® přírodní olejový vosk

Vosk z medvědice lékařská (Arctostaphylos UVA URSI) je velmi kvalitní švédská organická látka k ochraně dřeva. Na přebroušený povrch dřeva se vtírá (nejlépe teplý), štětcem, nebo kartáčem a vyleští hadříkem. Zdůrazňuje přirozenou krásu dřeva a chrání jej před nečistotami a vlhkostí. Doba schnutí je 2-4 dny a do 2 týdnů ztvrdne úplně. Obsahuje také včelí vosk a lněný olej. Je bez chemických látek a rozpouštědel.
názevcena Kčpočet
Obsah 300 g. 705356 620,-
Spolehlivá firma
Michal Molín | Písecká 1965/1 | Praha 3 - Vinohrady
mobil: +420 606 426 697
email: info@michalmolin.cz